Reparații disponibile
Tarife orientative pentru LG W31 Plus — Pagina curentă: Capac Spate.
W31 Plus
Display
Cerere ofertă
Display Original
Cerere ofertă
Capac Spate
Cerere ofertă
Geam Camera
Cerere ofertă
Baterie
Cerere ofertă
Baterie Originala
Cerere ofertă
Modul Incarcare
Cerere ofertă
Flex De Legatura
Cerere ofertă
Mufa Incarcare
Cerere ofertă
Difuzor
Cerere ofertă
Casca
Cerere ofertă
Camera Fata
Cerere ofertă
Camera Spate
Cerere ofertă
Buton Pornire
Cerere ofertă
Butoane Volum
Cerere ofertă
Modul Electronic
Cerere ofertă
Microfon
Cerere ofertă
Cititor Sim
Cerere ofertă
Cititor Card
Cerere ofertă
Senzor
Cerere ofertă
Vibrator
Cerere ofertă
Acumulator
Cerere ofertă
Carcasa
Cerere ofertă
Blit
Cerere ofertă
Antena
Cerere ofertă
Rama Display
Cerere ofertă
Antena Gsm
Cerere ofertă
Conector Placa
Cerere ofertă
Circuit Integrat
Cerere ofertă
Placa De Baza
Cerere ofertă
Ornament Camera
Cerere ofertă
Ornament
Cerere ofertă
Ecran
Cerere ofertă
Mijloc
Cerere ofertă
Buton
Cerere ofertă
Geam Blit
Cerere ofertă
Cablu Antena
Cerere ofertă
Soft
Cerere ofertă
Buton Lateral
Cerere ofertă
Cerere ofertă
Nu avem momentan piesa în stoc. Lasă datele de contact — putem aproviziona din alte surse și îți trimitem estimarea pe SMS / WhatsApp.
- Model LG W31 Plus
- Intervenție Înlocuire Capac Spate
Sau alternativ prin
De ce înlocuirea Capac Spate la LG W31 Plus
Intervenția Capac Spate pe acest model adresează defecte concrete din utilizare zilnică. Mai jos: simptome frecvente, cauze probabile și motivul schimbării piesei în laborator.
Defecte și simptome întâlnite
Capac spate crăpat, deformat sau lipsă; decolorare; desprindere de cadru; cameră nealiniată; antenă NFC/wireless afectată pe modele cu spate din sticlă; etanșare compromisă.
Cauze frecvente
Cădere pe spate; demontaj neautorizat; baterie umflată care împinge capacul; coroziune în zona conectorilor; șuruburi strânse neuniform; impact în zona camerei.
De ce este necesară înlocuirea
Capacul spate protejează componentele și contribuie la rigiditatea carcasei; schimbarea cu reper compatibil permite remontarea corectă a șuruburilor, etanșării parțiale și aspectului original al modelului.
Specificații relevante pentru acest model
Pentru LG W31 Plus (an 2020), din fișa tehnică reținem: an lansare 2020; dimensiuni 76.3 x 166.2 x 8.4 mm. Capacul înlocuit respectă forma și dimensiunile carcasei pentru acest model.
Pentru cea mai bună performanță și durată de viață, varianta recomandată este piesa originală. Piesele compatibile de tip Capac Spate pot avea randament redus și funcții neîndeplinite față de reperul original (cursă, etanșare sau aliniere pot fi inferioare față de piesa OEM).
Experiență atelier
Nu avem încă fișe pe LG W31 Plus pentru capac spate, dar am lucrat de 218 ori cu aparate LG în laborator.
Folii disponibile pentru LG W31 Plus
Protecții display din catalog — vezi toate foliile.
Protectie Display · Silicon
30 lei
Protectie Display · Silicon
30 lei
Protectie Display · Silicon
30 lei
Protectie Display · Silicon
30 lei
Protectie Display Frendly · Silicon
30 lei
Protectie Spate · Silicon
30 lei
Protectie Display · Silicon
35 lei
Protectie Display · Silicon
35 lei
Protectie Display · Silicon
35 lei
Protectie Display · Silicon
35 lei
Protectie Display · Silicon
35 lei
Protectie Display · Silicon
35 lei
Protectie Display · Silicon
35 lei
Protectie Display · Silicon
35 lei
Protectie Display · Silicon
35 lei
Protectie Display Frendly · Silicon
35 lei
Protectie Display Frendly · Silicon
35 lei
Protectie Spate · Silicon
35 lei
Protectie Spate · Silicon
35 lei
Protectie Display · Silicon
40 lei
Protectie Display · Silicon cu UV
55 lei
Protectie Display · Silicon cu UV
55 lei
Protectie Display · Silicon cu UV
55 lei
Protectie Display · Silicon cu UV
55 lei
Întrebări frecvente despre înlocuirea acestei piese
Ce simptome indică necesitatea înlocuirii Capac Spate la LG W31 Plus?
Capac spate crăpat, deformat sau lipsă; decolorare; desprindere de cadru; cameră nealiniată; antenă NFC/wireless afectată pe modele cu spate din sticlă; etanșare compromisă.
Care sunt cauzele frecvente ale defectelor la Capac Spate pe LG W31 Plus?
Cădere pe spate; demontaj neautorizat; baterie umflată care împinge capacul; coroziune în zona conectorilor; șuruburi strânse neuniform; impact în zona camerei.
De ce este recomandată schimbarea Capac Spate la LG W31 Plus?
Capacul spate protejează componentele și contribuie la rigiditatea carcasei; schimbarea cu reper compatibil permite remontarea corectă a șuruburilor, etanșării parțiale și aspectului original al modelului.
Ce specificații tehnice contează la înlocuirea Capac Spate pentru LG W31 Plus?
Pentru LG W31 Plus (an 2020), din fișa tehnică reținem: an lansare 2020; dimensiuni 76.3 x 166.2 x 8.4 mm. Capacul înlocuit respectă forma și dimensiunile carcasei pentru acest model.
Ce dezavantaje avem dacă folosim o piesă compatibilă?
Pentru cea mai bună performanță și durată de viață, varianta recomandată este piesa originală. Piesele compatibile de tip Capac Spate pot avea randament redus și funcții neîndeplinite față de reperul original (cursă, etanșare sau aliniere pot fi inferioare față de piesa OEM).
Cât costă înlocuirea Capac Spate la LG W31 Plus?
Pentru acest model, tariful pentru Capac Spate poate fi comunicat la constatare sau prin piesele cu preț montaj afișate mai jos, dacă sunt în stoc. Contactează service-ul QuickGSM pentru estimare înainte de execuție.
Cât durează înlocuirea Capac Spate la LG W31 Plus?
Înlocuirea propriu-zisă durează 1–3 ore în 99% din cazuri, după ce avem piesa și aparatul în service.
Înlocuirea Capac Spate la LG W31 Plus include garanție?
Da — QuickGSM oferă garanție de 90 de zile pentru lucrare și piesa montată, de la predare-primire. Recomandăm backup înainte de intervenții care implică date sau resetări software.