Reparații disponibile
Tarife orientative pentru Motorola Edge 30 Fusion — Pagina curentă: Acumulator.
Edge 30 Fusion
Display Original
750 lei
Display
480 lei
Baterie
390 lei
Baterie Originala
280 lei
Capac Spate
260 lei
Camera Fata
170 lei
Modul Incarcare
160 lei
Flex De Legatura
150 lei
Difuzor
150 lei
Camera Spate
150 lei
Vibrator
150 lei
Blit
130 lei
Geam Camera
120 lei
Casca
100 lei
Buton Pornire
100 lei
Butoane Volum
90 lei
Mufa Incarcare
Cerere ofertă
Modul Electronic
Cerere ofertă
Microfon
Cerere ofertă
Cititor Sim
Cerere ofertă
Cititor Card
Cerere ofertă
Senzor
Cerere ofertă
Acumulator
Cerere ofertă
Carcasa
Cerere ofertă
Antena
Cerere ofertă
Rama Display
Cerere ofertă
Antena Gsm
Cerere ofertă
Conector Placa
Cerere ofertă
Circuit Integrat
Cerere ofertă
Placa De Baza
Cerere ofertă
Ornament Camera
Cerere ofertă
Ornament
Cerere ofertă
Ecran
Cerere ofertă
Mijloc
Cerere ofertă
Buton
Cerere ofertă
Geam Blit
Cerere ofertă
Cablu Antena
Cerere ofertă
Soft
Cerere ofertă
Buton Lateral
Cerere ofertă
Compatibilă / Compatibilă+ / Compatibilă++ = piesă aftermarket (nu originală OEM). + și ++ sunt trepte de calitate aftermarket; Originală / Recondiționată / SH sunt notate separat pe badge.
În stoc în depozit
Piese în stoc depozit — disponibile pentru montaj în service în termen obișnuit. Dacă vezi mai multe opțiuni, prețul diferă după calitate, termen de livrare sau culoare.
3 variante
Precomandă
Piese cu precomandă în catalog — montaj după confirmare disponibilitate, sau livrare în Service.
4 variante
De ce înlocuirea Acumulator la Motorola Edge 30 Fusion
Intervenția Acumulator pe acest model adresează defecte concrete din utilizare zilnică. Mai jos: simptome frecvente, cauze probabile și motivul schimbării piesei în laborator.
Defecte și simptome întâlnite
Simptome variate legate de Acumulator — evaluate la constatare în laborator.
Cauze frecvente
Uzură, șocuri mecanice, contact cu lichide sau defect de componentă, în funcție de istoricul dispozitivului.
De ce este necesară înlocuirea
Schimbarea sau remedierea controlată a componentei Acumulator restabilește funcționalitatea și permite testarea completă înainte de predare.
Specificații relevante pentru acest model
Pentru Motorola Edge 30 Fusion (an 2022), din fișa tehnică reținem: an lansare 2022; ecran: 6.55 in, pOLED, 1080 x 2400 pixels, 30 bit; baterie 4.400 mAh. Aceste date din fișa tehnică ne ajută să alegem piesa potrivită la montaj.
Pentru cea mai bună performanță și durată de viață, varianta recomandată este piesa originală. Piesele compatibile de tip Acumulator pot avea randament redus și funcții neîndeplinite față de reperul original (calitate, senzori, alimentare sau alte funcții legate de componentă pot fi parțiale).
Experiență atelier pe Motorola Edge 30 Fusion
Nu am înregistrat încă acumulator pe acest model, dar l-am văzut de 1 ori în service pentru alte probleme. Iată ce am reparat cel mai des:
Piese disponibile pentru Motorola Edge 30 Fusion
Piese din catalog (fără montaj) — vezi toate piesele.
Butoane Volum
35 lei
Geam Camera
35 lei
Casca
47 lei
Buton Pornire
49 lei
Adeziv
51 lei
Adeziv
51 lei
Adeziv
51 lei
Adeziv
51 lei
Adeziv
51 lei
Adeziv
51 lei
Adeziv
51 lei
Geam Camera
52 lei
Geam Camera
52 lei
Geam Camera
52 lei
Suport SIM
52 lei
Suport SIM
52 lei
Adeziv
54 lei
Conector Placa
54 lei
Adeziv
55 lei
Adeziv
55 lei
Adeziv
55 lei
Adeziv
55 lei
Buton Lateral
55 lei
Cablu Antena
55 lei
Folii disponibile pentru Motorola Edge 30 Fusion
Protecții display din catalog — vezi toate foliile.
Protectie Display · Silicon
30 lei
Protectie Display · Silicon
30 lei
Protectie Display · Silicon
30 lei
Protectie Display · Silicon
30 lei
Protectie Display Frendly · Silicon
30 lei
Protectie Spate · Silicon
30 lei
Protectie Spate · Silicon
30 lei
Protectie Display · Silicon
35 lei
Protectie Display · Silicon
35 lei
Protectie Display · Silicon
35 lei
Protectie Display · Silicon
35 lei
Protectie Display · Silicon
35 lei
Protectie Display · Silicon
35 lei
Protectie Display · Silicon
35 lei
Protectie Display · Silicon
35 lei
Protectie Display · Silicon
35 lei
Protectie Display Frendly · Silicon
35 lei
Protectie Display Frendly · Silicon
35 lei
Protectie Spate · Silicon
35 lei
Protectie Spate · Silicon
35 lei
Protectie Spate · Silicon
35 lei
Protectie Spate · Silicon
35 lei
Protectie Display · Silicon
40 lei
Protectie Display · Silicon cu UV
55 lei
Întrebări frecvente despre înlocuirea acestei piese
Ce simptome indică necesitatea înlocuirii Acumulator la Motorola Edge 30 Fusion?
Simptome variate legate de Acumulator — evaluate la constatare în laborator.
Care sunt cauzele frecvente ale defectelor la Acumulator pe Motorola Edge 30 Fusion?
Uzură, șocuri mecanice, contact cu lichide sau defect de componentă, în funcție de istoricul dispozitivului.
De ce este recomandată schimbarea Acumulator la Motorola Edge 30 Fusion?
Schimbarea sau remedierea controlată a componentei Acumulator restabilește funcționalitatea și permite testarea completă înainte de predare.
Ce specificații tehnice contează la înlocuirea Acumulator pentru Motorola Edge 30 Fusion?
Pentru Motorola Edge 30 Fusion (an 2022), din fișa tehnică reținem: an lansare 2022; ecran: 6.55 in, pOLED, 1080 x 2400 pixels, 30 bit; baterie 4.400 mAh. Aceste date din fișa tehnică ne ajută să alegem piesa potrivită la montaj.
Ce dezavantaje avem dacă folosim o piesă compatibilă?
Pentru cea mai bună performanță și durată de viață, varianta recomandată este piesa originală. Piesele compatibile de tip Acumulator pot avea randament redus și funcții neîndeplinite față de reperul original (calitate, senzori, alimentare sau alte funcții legate de componentă pot fi parțiale).
Cât costă înlocuirea Acumulator la Motorola Edge 30 Fusion?
Pentru acest model, tariful pentru Acumulator poate fi comunicat la constatare sau prin piesele cu preț montaj afișate mai jos, dacă sunt în stoc. Contactează service-ul QuickGSM pentru estimare înainte de execuție.
Există piese cu preț de montaj pentru Acumulator la Motorola Edge 30 Fusion?
Da. În catalog sunt listate 7 variante cu preț montaj (piesă + manoperă) pentru înlocuirea Acumulator pe acest model. Prețul și termenul de livrare al piesei sunt afișate pe fiecare fișă.
Cât durează înlocuirea Acumulator la Motorola Edge 30 Fusion?
Înlocuirea propriu-zisă durează 1–3 ore în 99% din cazuri, după ce avem piesa și aparatul în service.
Înlocuirea Acumulator la Motorola Edge 30 Fusion include garanție?
Da — QuickGSM oferă garanție de 90 de zile pentru lucrare și piesa montată, de la predare-primire. Recomandăm backup înainte de intervenții care implică date sau resetări software.